Kanały RSS

Poland Flag – Pixabay

Wykorzystaj możliwości kanałów informacyjnych RSS, aby przeglądać najnowsze materiały.

  • – Nie tylko radykalnie uprościmy podatki, ale je też konkretnie obniżymy. Stawkę VAT – do 20 i do 7 procent – zapowiedział w sobotę w Warszawie lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia, prezentując Plan dla gospodarki.
  • Wybory prezydenckie zahartowały mnie, jestem silniejszy, mam więcej doświadczenia i więcej mocy, żeby prowadzić Polskie Stronnictwo Ludowe – powiedział w sobotę na kongresie PSL lider formacji Władysław Kosiniak-Kamysz, który będzie się ubiegał o ponowny wybór na szefa ugrupowania.
  • – Marine Le Pen, w przeciwieństwie do wielu polityków tworzących Europejską Partię Ludową albo europejską socjaldemokrację, nie pracuje w żadnej z rosyjskich spółek energetycznych – podkreślił wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Francuska polityk, liderka Frontu Narodowego, bierze udział w spotkaniu liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych Warsaw Summit.
  • W akcji ratowniczej w kopalni Bielszowice, gdzie w sobotę rano po wstrząsie urwał się kontakt z dwoma górnikami, biorą udział ratownicy górniczy z tego zakładu. O wypadku została też powiadomiona Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego w Bytomiu – podała Polska Grupa Górnicza. W wyrobisku, w którym poszukiwani są zaginieni, doszło do zawału skał na odcinku kilkudziesięciu metrów.
  • Bezpieczeństwo energetyczne to główny temat wizyty Andrzeja Dudy w Katarze. Polski prezydent ma m.in. uczestniczyć w niedzielę w forum gospodarczym i spotkać się z emirem Kataru, szejkiem Tamimem ibn Hamad as-Sanim oraz premierem, szejkiem Chalidem ibn Chalifa ibn Abd al-Aziz as-Sanim.
  • – Jarosław Gowin jest cały czas w szpitalu, czuje się dobrze. Mam nadzieję, że niedługo sam wystąpi przed kamerami i wszystkie ewentualne wątpliwości zostaną rozwiane – powiedział w sobotę rzecznik koła Parlamentarnego Porozumienia Jan Strzeżek.
  • Szpital w Piotrkowie wypisał 71-letnią chorą na COVID-19 do domu. Jednak według rodziny z kobietą nie było kontaktu, nie można było podać jej leków, ani nakarmić, bo nie przełykała. Rzekoma poprawa skończyła się tego samego dnia wieczorem śmiercią pacjentki. Rodzina zapowiada zawiadomienie prokuratury, lecznica argumentuje, że decyzję o wypisie podjął lekarz prowadzący i wyjaśnia sprawę.
  • – My mówimy otwartym językiem i nazywamy polityków, takimi jakimi oni są: obiboki, łobuzy i ludzie, którzy nie życzą nam dobrze – mówił Michał Kołodziejczak podczas konwencji programowej ugrupowania, która odbyła się w sobotę w Warszawie. Lider Agrounii będzie Gościem Wydarzeń na antenie Polsat News. Oglądaj od 19:20 również na portalu.
  • Testy potwierdziły, że 18 pasażerów ubiegłotygodniowego rejsu z Johannesburga jest zakażonych wariantem Omikron koronawirusa. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (RIVM) podał, że osoby zakażone tym wariantem mają łagodne dolegliwości lub nie mają ich wcale.
  • Pediatra z publicznego ośrodka zdrowia w Saragossie ostrzegła na Twitterze, że jedno na pięcioro dzieci, które trafiają do lekarza z objawami przeziębienia, najczęściej z katarem, ma COVID-19. Lekarka ostrzega przed wysyłaniem przeziębionych dzieci do szkół.